Dnes je 25.05.2024 a svátek má Viola.
Nazev fotky

Ahoj NeděleBEZPEČNOSTNÍ KÓD

Bezpečnostní kód

NÁKUPNÍ KOŠÍK

0 položek / 0 Kč

TOP 10 NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Zboží

CO PRÁVĚ ČTU

Kočka která se zbláznila

PROVOZOVATEL

Jana Smidková
Mokré 170
370 01 České Budějovice

IČ: 62527924
DIČ: CZ7256142828

e-mail: smiduska@smiduska.cz
Telefon: +420 774 646 876
ICQ: 272299458

18.11.2011 Duše ryze romantická
19.10.2010 Výroční oheň
10.10.2010 Můj první volebním mítink
07.02.2010 Kolečkové brusle
31.01.2010 Malí kamarádi

SEZNAM VŠECH AHOJ NEDĚLÍ

31.01.2010 | Malí kamarádi

Mám dvě kamarádky ze sousedství. Markétu a Barču. Obě mají syny, Markéta má Martínka, Barča má Kubíka a já mám díky všem o zábavu postaráno. Martínkovi je 12 a Kubíkovi 8.

Kuba má pořád hlad. Slovo pořád je zcela namístě, jelikož se Kuba nedožaduje jídla pouze v době, kdy spí. Kuba má také svou převodní jednotku... jídlo. Když je nemocný, tak prášek spolkne jen za jedno jídlo. Čtenářský deník do školy napíše za dvě jídla... Ještě pozor – ne všechno je jídlo!!! Pro příklad, polévka není jídlo. Jídlo je hlavně buchta, rohlík, knedlík, řízek a podobně. Takže večer, kdy ostatní děti chodí spát za pohádku, Kuba se za odměnu dožaduje jídla. Barča jako správná maminka, která ví, že by děti neměly chodit spát s těžkým žaludkem, nabídne Kubíkovi jogurt. Lehké a zdravé. Kubík začne srdceryvně plakat: "Ale já jsem chtěl jídlo a ne jogurt..." "Kubíku, řekla jsem, že jestli máš ještě hlad, tak jogurt je na noc do bříška tak akorát". "Ale mami, já mám HLAD !!!!!" Najednou se Kubíkovi podlamují kolena, ručkama šátrá do prázdna, vyděšeně volá "... maminko kde jsi, já tě nevidím...", kácí se na podlahu, omdlévá a z posledních sil šeptá "...co tomu řeknou lidi, utrápila chlapečka hlady..."
Martínek zase pořád mluví. Pusu nezavře. Co neví to nepoví, i když vlastně Martínek poví i to. Je to takový rozumbrada. Nedávno mi popisoval, že holky jsou sexy, když... no, to je celkem jedno a hlavně se to asi ani nedá publikovat :) Každopádně mi vysvětlil, že INTELIGENTNÍ holky jsou sexy jenom pro ty starý chlapy :) Mladýho prý vůbec nezajímá nějaká inteligence :) Díky tomu můj manžel zjistil, že už není nejmladší a že byl vlastně vždycky "starej". Taky jsem se dozvěděla, že až bude Martínek slavit 18-té narozeniny, tak můžu na oslavu přijít: "...tedy jestli budeš ještě naživu..." Evidentně i já patřím do starého železa :)
Mám tyhle malý kamarády ráda. Díky nim se můžu občas vrátit zpátky přes ten most, který jsem kdysi dávno chtěla tak rychle přejít. Chtěla jsem se strašně rychle dostat z té dětské strany na tu stranu dospěláků. No, a čas od času zjišťuji, že se mi na té mé straně až tak moc nelíbí. Stýská se mi a chtěla bych se vrátit. Aspoň na chvilku, něco jako když se jezdí na prázdniny k babičce, kde to voní buchtami, dědovo tabákem a na dvorku vás vítá fenka Heda.

Tak vám dnes přeji, ať máte každý svého malého kamaráda, který vás občas, čas od času a někdy vezme zpátky přes ten most. Přeji vám, ať se vám za mostem líbí a ať si tu chvilku náležitě užijete. Protože za mostem můžete být opravdu jen chviličku... jste už přeci dospělí.

A pokud mě Kubík nesní a Martínek nehodí do šrotu, budeme spolu kamarádit... no, jako prostě furt :)


VÁŠ NÁZOR:
01.02.2010 | ahoj
Od: tina2

Letos budeme fakt číst pravidelně každou neděli? Tak to chci předplatný :)

Ukončení článku

31.01.2010 | Neděli čtu v neděli
Od: Helena

Ahoj Jani. Jakmile zjistím, že je v "Neděli" nový příspěvek, vše mi z ruky vypadne a letím číst.
Ty jsi prostě se svými příběhy bezedná. Teda aspoň doufám. Těším se zase na ten další, další, další a další ..............

Ukončení článku

Bezpečnostní kód